תיקון מרזבים

תוכן עניינים

✅תיקון מרזבים וצילום מרזבים

✔️מתמחים בתיקון מרזבים ללא הרס

✅ דו"ח מקיף על תיקון הבעיה

✔️שירות בכל הארץ

✅ביצוע העבודה עד לפיתרון הבעיה!

✔️מחירים הוגנים ושירות מקצועי

✅התקשרו עכשיו לתיקון מרזבים:

התקשרו עכשיו: 052-5137790

תיקון מרזבים – כל מה שצריך לדעת עליהם

בכל בית בישראל קיים מרזב שאף פעם לא שמים לב אליו עד שלפעמים הוא דואג "להזכיר" לנו שהוא קיים, לכן אם אתם רוצים לדעת מה זה מרזב ומה תפקידו בבניין המאמר הזה בשבילכם. לפני שנתחיל, במידה ומדובר במקרה חירום המצריך תיקון מרזבים אין צורך להילחץ, פשוט צרו קשר איתנו ונשמח לסייע לכם לפתור את התקלה.

אנו מתמחים בתיקון מרזבים ללא הרס, ניקוי מרזבים וחידוש מרזבים באמצעות פתרונות אינסטלציה מתקדמים, בעלי ניסיון למעלה מ-10 שנים בתיקון מרזבים. תיקון מרזב חיצוני, תיקון מרזב פנימי, צילום מרזבים, ניקוי מרזבים ועוד.

מה זה מרזב ומה תפקידו?

מרזב הינו צינור מי גשם הנקרא גם צמ"ג ותפקידו לקלוט את מי הגשמים שהצטברו על גג ביתכם ולהעביר אותם אל הקרקע. ישנם תקנים מאוד ברורים בחוק כמה מרזבים צריך בכל גג בהתאם לגודלו ומה הקוטר שלהם. המרזב יותקן על קיר הבניין באופן חיצוני או בתוך הקירות הפנימיים במקום שתתאפשר הגישה אליו במקרה של נזק המצריך תיקון מרזב.

בכל גג של מבנה מצטברים מים בעקבות מי הגשמים בימי החורף הקשים שעלולים לגרום לכם לבצע תיקון מרזבים. בעקבות כך ישנו צורך לנקז את המים על מנת להימנע מתיקון מרזבים, הדרך המוכרת לעשות זאת הינה בעזרת מרזבים שהם למעשה צינורות ניקוז שמוליכים את מי הגשם אל הקרקע. כך למעשה ניתן לשמור על הגג ולהגן עליו מפני עומסים ונזילות שייווצרו במהלך הזמן ויכנסו לתוך הקירות והתקרה במבנה.

ישנם סוגים של מרזבים העשויים מחומרים שונים כגון, מרזבי אלומיניום, מרזבי פח, מרזבים מפלסטיק, מרזב מבטון, ועוד. המשותף לכל סוגי החומרים שכולם עומדים בתנאי מזג אויר קשים. במהלך המאמר נסקור כמה מסוגי המרזבים הקיימים כיום והחומרים מהם הם עשויים.

תיקון מרזבים – אל תחכו עם זה!

לאחר שהבנו מה זה מרזב ואת חשיבותו העליונה במבנה צריך לדעת שבמידה ויש צורך לבצע תיקון מרזב אין לחכות עם זה! ייתכן שבמהלך השנים תיווצר נזילה במרזב עקב סדקים או בלאי מוגבר שעקבותיה תיתכן חדירת מים מהמרזב לתוך הקירות ולתקרה.

במצבים מסוימים כגון מרזב בגג יתכן מצב של סתימה במרזב עקב עלים שהצטברו על פיתחו או לשלשת של ציפורים ויונים, חתיכות בטון שנותרו במהלך בניית הבית על הגג. אם כן, ייתכן ונצטרך לבצע פתיחת סתימה במרזב ואולי אף חידוש מרזב הכל כמובן תלוי בחומרת המצב.

באיזה מקרים נצטרך לבצע תיקון מרזבים?

חשוב לציין שלא תמיד ישנה אפשרות לתקן את המרזב עקב בלאי גבוה המתבטא בתור חלודה או עיוות ואיבוד צורה של המרזב. לרוב, בעיות במרזבים עלולים להיות בכל סוגי המבנים כגון בנייני דירותי, מבני תעשיה, מלונות, בתי מגורים, ועוד. האינסטלטור שיגיע אליכם צריך לאבחן את המצב בעזרת ניסיונו וכלים נוספים כגון מצלמה אופטית לצנרת מרזבים וכך יוכל לדעת אם צריך להחליף את כל המרזב או לבצע בו תיקון מרזב ללא הרס.

ישנן סיבות רבות שעלולות לגרום לנזק במרזב שיכול להתבטא כחור במרזב, חלודה, סתימה ועוד על כן נפרט מעט מהם הסיבות הנפוצות לכך:

  • הצטברות עלים על הגג
  • היווצרות חלודה
  • לשלשת יונים
  • הצטברות אבק
  • חתיכות ברזל ומתכות
  • שאריות בטון

חידוש מרזבים או החלפת מרזב מה דרוש?

חידוש מרזבים ניתן לבצע במקרים של כשלים חמורים, כגון בבתים ישנים שנבנו לפני 30 שנה ויותר ששם תעלות המרזב הינם חלק מארגז הרוח כך שבעצם מדובר במרזבים פנימיים. בשיטה הזו למרות יתרונה הבולט והוא הצד האסתטי ישנו חיסרון גדול מאוד והוא במקרים של ליקויים כגון נזילות מים. במקרה כזה הנזילה תגרום לחדירת מים לתוך המבנה מה שיצריך טיפול מהיר ומקצועי של חידוש המרזב בשיטה מתקדמת בכדי לחסוך בנזקים מיותרים למבנה.

תיקון מרזבים – עשה זאת בעצמך

לאחר התקנת המרזב דרשו הנחיות שימוש מהאינסטלטור שהתקין אותו בכל הנוגע לתחזוקה השוטפת. אם תנהגו בשימוש נכון במרזב שהותקן תוכלו למנוע בלאי ושחיקה של המרזב. התחזוקה העיקרית הינה שמירה על אזור סטרילי ונקי מעצמים מסוימים שיוכלו לחדור אל תוך המרזב.

מרזב זה מוצר חזק העשוי להחזיק שנים רבות בשימוש נכון ובתחזוקה שוטפת המונעת מקרים של נזק במרזב. זאת תוכלו לעשות בעזרת כמה צעדים. כרגיל, בכל שנה החורף מגיע ואיתו המקרים הידועים כגון נזילות במרזב או סתימה במרזב.

ניקוי מרזבים – מה קורה אם לא עושים זאת בזמן?

כדאי להיערך מראש ולבצע ניקיון מרזבים בבית עוד לפני בוא הגשם הראשון. עלו לגג בצורה זהירה ובטוחה ובדקו אם הצטברו לכלוך כגון עלים, אבק, צואת יונים ועוד. במידה וכך המצב דאגו לנקות את המרזב בצורה זהירה עם כלים מתאימים, אין לדחוף חפצים חדים שעלולים לגרום לנזק יותר מאשר תועלת למרזב.

במידה וישנם עצים גבוהים בקרבת הבית כדאי לגזום אותם בצורה כזאת שלא תתאפשר נפילת עלים על הגג שעלולים ליצור מצב של סתימה במרזב שתצריך מכם שוב לבצע ניקוי של המרזב.

דבר נוסף וחשוב שתוכלו לעשות, להציב מכסה רשת בכניסת פתח הניקוז של המרזב וכך תוכלו למנוע מצב של כניסת פסולת ולכלוך למרזב, אם מדובר במצב של סתימה קשה שקלו להביא אינסטלטור לתיקון מרזבים על מנת לטפל בבעיה בהקדם ולהימנע מנזקים למבנה ונזילות מים מיותרות.

חשוב לציין שניקוי מרזבים זה לא דבר פשוט, לרוב תצטרכו לעלות לגג שזהו דבר שקשה בפני עצמו ולא תמיד יש גישה מסודרת עד למרזב. כך שבמידה ואתם צריכים אינסטלטור לניקוי מרזבים כדאי שתבדוק על חברה מומלצת לניקוי מרזבים. תזכרו שמרזב סתום או תקול שאינו פועל כראוי עשוי ליצור מצב של רטיבות במבנה. במקרים חמורים יותר תוכלו לראות עובש על התקרה והקירות ואף ייתכן וייווצר נזק הנדסי למבנה במצב של נזילה ממושכת.

סוגי המרזבים הקיימים כיום

כיום, ניתן למצוא מגוון של מרזבים העשויים מחומרים שונים: מרזבי אבץ, מרזבי נחושת, מרזבי פח, מרזבי אלומיניום, מרזבי פלסטיק ועוד. לכל סוג וסוג היתרונות והחסרונות שלו. על מנת לבחור מרזב נכון וראוי חפשו אינסטלטור שמבין במרזבים. כל מבנה צריך להיבחן מבחינת גודלו ומה התקן לכמות המרזבים במבנה וכמויות המים שיעברו דרכו.

לאחר שבחרתם את חומר המרזב המתאים לכם כדאי שתדעו שישנם שלושה סוגי מרזבים עיקריים וזאת כדאי שתכירו בכדי לדעת מה לעשות במקרה שהמרזב שלכם צריך תיקון. כך תוכלו להזמין בעל מקצוע בצורה יעיילה יותר שיוכל להיערך מראש למצב. סוגי המרזבים העיקריים:

מרזב קולטן מי גשם

את מרזב הקולטן מי גשמים נפגוש בעיקר בבתים פרטיים או על גגות רעפים, מעקות, מרפסות, פרגולות ועוד. המרזב לרוב יהיה מצוי לאורך הגג ויעביר את המים מהגג עד למטה דרך המרזב וימנע בכך מצב של הצטברות מים.

מרזב פנימי – בתוך יסודות המבנה

מרזב פנימי לרוב יהיה מצוי בתוך קירות המבנה ויהיה נסתר ופחות נגיש מה שאומר שבמקרה של צורך בתיקון המרזב הדבר יהיה מורכב יותר מתיקון מרזב חיצוני. הסיבה העיקרית להסתרתו עקב הצורך בקווים נקיים במבנה ושמירה על אסתטיקה מירבית. לכן לרוב במקרים של תיקון צינור מרזב פנימי לא ניתן יהיה לעשות זאת ללא הרס אלא קיים צורך לשבור חלק מקירות המבנה על מנת להגיע לשורש הבעיה.

מרזב חיצוני – מחוץ ליסודות המבנה

סוג מרזב הינו חיצוני והוא יהיה בולט מעבר לקירות המבנה (שזה גם בעצם החיסרון העיקרי שלו מבחינה אסתטית) וימוקם לרוב על גג המבנה. ניקוז המרזב החיצונה ייעשה בשיפוע ויוליך את מי הגשמים מחוץ למבנה אל הקרקע. היתרון הבולט במרזב החיצוני שבמקרים של בעיות קל לתקן ולטפל בו.

צריך לזכור שמרזב חיצוני חשופים לבלאי גבוה, ועלול לעוף ברוח חזקה כאשר הברגים שלו מתרופפים או נשברים. במקרים של מרזבים חיצוניים כדאי לבחור בחומרים חזקים שעשויים לעמוד בתנאי מזג אויר קשים לאורך שנים כגון מרזב מאלומיניום או פח.

תיקון מרזבים בשיטת האינוורסיה - תיקון מרזבים ללא הרס

במקרים של נזק פנימי למרזב כדוגמת פיצוץ, סדק או חור הגורמים לנזילות מים למבנה דרוש שיפוץ ותיקון של המרזב בשיטת האינוורסיה. בשיטה זו מחדירים לתוך המרזב מעטפת חדשה שבעצם יוצרת צנרת פנים בתוך המרזב התקול. שיטה זו מתבצעת בעזרת שרוול אלסטי ודבקים שעורבבו מראש ויוחדרו לתוך עומק צנרת המרזב תוך כדי הפעלת לחץ ועמידה בטמפרטורה הנדרשת לביצוע התיקון.

שיטה זו לא קלה לביצוע כך שלא כל אינסטלטור יודע לבצע אותה, כך שרצוי לפנות לתרמו פרו על מנת שהעבודה תתבצע בצורה המקצועית והמדויקת ביותר. אנו מומחים בתחום האינסטלציה ובפרט בתיקון מרזבים במקרים קשים.

צילום מרזבים במקרה של נזילה

במקרה של נזילה במרזב ישנן 2 אופציות על מנת לאבחן היכן הנזילה, ולפעמים נשתמש בשניהם. צילום מרזבים זה הדבר הראשון שעושים כשבאים לתקן מרזב על מנת שנוכל לאבחן באמת מה התקלה והיכן היא נמצאת לאורך המרזב.

ניתן לבצע צילום מרזב בעזרת מצלמה אופטית לצנרת או מצלמה דחיפה המוחדרת אל תוך עומק המרזב ומציגה את הליקויים הקיימים , כגון: חורים, סדקים, שברים ועוד. כך המפעיל המצלמה יוכל לקבל תמונת מצב אונליין ויתאים את אופי תיקון התקלה במרזב.

אופציה נוספת לצילום הינה בעזרת מצלמה טרמית המאפשר איתור נזילות בתוך המרזב. המצלמה מציגה תמונה צבעונית ברורה של קור וחום שבעזרתם ניתן לדעת במדויק היכן נמצאת הנזילה במרזב.

היתרון החשוב בצילום מרזבים שניתן לאתר את הבעיה ללא נזק והרס מיותר של המרזב, וכך ניתן לבצע תיקון נקודת של תיקון מרזבים ללא הרס ולמנוע תקלות עתידיות של בעיות במרזב.

כמה עולה שירותי תיקון מרזבים?

לרוב הצורך בשירות אינסטלטור תיקון מרזבים קורה לקראת החורף או בעיצומו של החורף, הכל תלוי איזה סוג טיפוס מדובר. כך שאם התכוננת לחורף בצורה נכונה ייתכן ולא תצטרכו בכלל לדעת מה מחיר תיקון מרזב וכמה עולים השירותים בנושא.

נציין שאין מחירון אחיד לתיקון מרזבים מכיוון שכל בעיה דורשת טיפול באופן שונה, כגון מקרה של סתימה במרזב הדורשת ניקיון של המרזב בצורה פשוטה. לעומת זאת, במקרה של נזילה מהמרזב כתוצאה מחורים או סדקים העלות תהיה גבוהה יותר שכן נדרש לבצע פה שיפוץ של המרזב (במידה ואפשר) ולחדשו שיחזור לתקינות מלאה.

מעבר לעובדה שכל בעל מקצוע בתחום דורש מחיר שונה עקב הגורמים המשתנים בין תיקון אחד למשנהו, ייתכן ובכלל לא ניתן לתקן את המרזב אלא צריך להחליף בכלל את כל המערכת כך שבמקרה כזה העלות תהיה אחרת לגמרי מהרגיל.

בכל מקרה המחיר הממוצע של תיקון מרזב יעמוד בד"כ על 1000₪ בממוצע במקרים הקלים. לעומת זאת, במקרים מורכבים המצריכים טכניקה של שיטות תיקון מרזבים ללא הרס כגון בשיטת ההטלאה המחירים יכולים לנוע בין 2000-4000₪ ואף יותר, הכל תלוי במקרה מדובר. בנוסף, אנו בתרמו פרו דוגלים בשקיפות מחירים לכן פירסמנו לכם במחירון שירותי האינסטלציה שלנו את המחיר לתיקון מרזב, המחיר הינו ממוצע וישתנה בהתאם למקרה הספציפי.

חברת מומלצת לתיקון מרזבים – תרמו פרו

אם הגעתם עד לכאן כנראה הבנתם שתיקון מרזבים לא כל אחד יכול לבצע. מה גם שמדובר בהוצאה לא קטנה שעלולה לכאוב בכיס כך שאם כבר מזמנים חברה לתיקון מרזבים כדאי להזמין את הטובים ביותר ולפתור את הבעיה אחת ולתמיד.

במידה ואיתרתם תקלה במרזב או נזילת מים במבנה שנגרמה כתוצאה ממרזב תקול, חייגו אלינו לתרמו פרו 052-5137790 ונשמח להגיע אליכם עם הצוות המקצועי שלנו שיבצע את תיקון המרזב בעזרת הציוד המתקדם והחדיש בתחום.

אין מחיר אחיד לעלות תיקון המרזב מכיוון שזה תלוי בגורמים השונים שפירטנו בתוך המאמר, היכנסו לקרוא >>

בהחלט! אנו מגיעים לכל מקום בארץ ומספקים שירות של תיקון מרזבים, צילום מרזבים, חידוש מרזבים ועוד.

אכן כן, המחיר נקבע ע"פ הגורמים שפירטנו במאמר, אחד מהם הוא סוג המרזב. ישנם שני סוגים עיקריים האחד חיצוני והשני פנימי.

ישנם סיבות נפוצות כגון חור במרזב, סתימה במרזב שיצריכו מכם להזמין שירות של צילום מרזבים ותיקונם.

אנו בתרמו פרו מאמינים בשקיפות ולכן פירסמנו עבורכם מחירון אינסטלציה ובין היתר שירותי תיקון מרזבים, היכנסו עכשיו וצפו במחירים.

תיקון מרזב יכול לנוע בין רבע שעה ועד לכמה שעות, הכל תלוי במורכבות הבעיה והגישה לביצוע התיקון.

תיקון מרזבים אינסטלטור תיקון מרזב

שירותים נוספים שלנו

צור קשר

מדובר במקרה דחוף? התקשרו עכשיו 052-5137790 או מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר.

5/5

מאמרים נוספים

עקבו אחרינו בפייסבוק ותהנו מ10% הנחה!

איזורי שירות נוספים

5/5 - (26 דירוגים)