רטיבות בדירה

רטיבות בדירה - עובש, טחב וריחות לא נעימים

אחד מפגעי החורף הקשים ביותר לבתים בישראל הוא הפגיעה בבידוד התקרה והקירות ויצירת רטיבות בדירה, אשר מהווה גורם משמעותי בעליית תחלואה, בהיחלשות תקרה וקירות, בפגיעה ביכולת הבידוד של הקונסטרוקציה עצמה ובסך הכל בפגיעה כלכלית משמעותית לאורך זמן הנובעת מפגיעה בתשתית הדירה, בפגיעה אפשרית בחוטי חשמל בתוך הקירות ובהיווצרות עובש וטחב בנקודות שונות ברחבי הבית.

רטיבות בדירה נוצרת כאשר מים חודרים דרך חלונות לא אטומים או דרך סדקים בתקרה או בצנרת ואין להם מהיכן לצאת, כך שהם נאלצים להישאר בתוך הקירות ולחלחל לתוך חרכים וסדקים, דבר היוצר, מעבר לכתמי מים כהים על התקרה ועל הקירות, גם משקעים קטנים על מרצפות הסמוכות לקירות ולתקרה.

רטיבות בדירה

נזקים אפשריים עקב רטיבות בדירה

כל אלו מהווים כר פורה להצטברות פטריות ועובש, כמו גם גורם משיכה למזיקים שונים התרים אחר מקומות לחים ומלאי עובש המשמשים להם כמזון. ככל שבעלי הנכס יאחרו לטפל בבעיות רטיבות בדירה, כך המפגע הבריאותי לדייריו יהפוך למשמעותי יותר.

הנזק הכלכלי שייאלץ לשאת על מנת לשפץ לחלוטין את תוככי המבנה, להחליף צנרת ותשתיות, לבצע איטום מחדש וזיפות הגג, לבצע הדברה מקיפה לשם סילוק המזיקים וכמובן לנקות את התקרה והקירות מפטריות ומעובש, יהיה עצום ורב והרבה פעמים יצריך פתיחת תקציב משק הבית ואפילו לקיחת הלוואה או מחזור משכנתא.

הגורמים לרטיבות ונזילות בבית או בעסק

רטיבות בדירה הנובעת מבעיות בבידוד ובאיטום קירות חיצוניים יכולה להביא גם למצב של עלייה בצריכת החשמל לצרכי חימום או בשל קצרים מקומיים הנגרמים ממפגש בין מים לחשמל, לאורך זמן עולה הסבירות לקצר משמעותי או, אפילו, לניתוק מוחלט מזרם החשמל, בשל אותה רטיבות בדירה. 

כל אלו מהווים פן נוסף בחשיבות הטיפול המוקדם והנכון בבעיות של רטיבות בדירה, וכל פעולה מקדימה, המיועדת למנוע מצב של התפשטות רטיבות התחלתית, היא ראויה ומבורכת. 

ההמלצה החד משמעית היא, ואת זאת יעידו כל בעלי המקצוע האמינים והמנוסים בתחום הטיפול בבעיות של רטיבות בדירה, לבצע בדיקה מקדמית של הנכס לפני שכירתו או קנייתו, לוודא, עוד לפני עונת הגשמים, כי כל הפתחים על הגג ובין התקרה לקירות אטומים באופן הרמטי שימנע חדירת מים ולבצע איטום מחדש של חלונות, מרפסות ותקרות היכן שהדבר מתבקש.

רטיבות ברצפה

שירותים נוספים שלנו

צור קשר

מדובר במקרה דחוף? התקשרו עכשיו 052-5137790 או מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר.

5/5

מאמרים נוספים

צנרת
צנרת

סתימות יכולות להיות בכל סוגי הצינורות, בין אם זו צנרת PVS, צנרת SP, צנרת פלסטיק או צנרת מים, בין אם זה אצלכם בבית או שזו חיצונית. זוהי ללא ספק אחת מהתקלות הכי נפוצות שיש באינסטלציה.

עבודות ביוב
עבודות ביוב

עבודות ביוב בסטנדרט גבוה יתבצעו על ידי הגורמים המוסמכים לכך. בין אם מדובר בשבר בקו הביוב, שקיעת קו הביוב או שמא מדובר במפגעים אחרים – יש להתמודד עם המצב הנתון היטב. וזאת תוך שיתוף פעולה עם תרמו פרו, החברה מספקת מענה מקצועי בתחום התקנה ותיקון מערכות הביוב, פתיחת סתימות ביוב וסתימות קשות בעזרת ציוד מתקדם.

מערכות אינסטלציה
מערכות אינסטלציה

איכות חיים גבוהה נמדדת לפי היבטים שונים – כאשר התקנת מערכות אינסטלציה הן חלק בלתי נפרד מכך. כאשר אנו מדברים על מערכות אלו, הכוונה היא למערכת צינורות המותקנת במבנה הבית. כמו כן, מערכות אלו לרוב עשויות מחומרים כדוגמת אלומיניום, פלסטיק, ברזל ועוד. לפרטים נוספים על נושא זה, צרו קשר עם תרמו פרו.

חידוש צנרת ביוב
חידוש צנרת ביוב

צנרת ביוב היא לב ליבה של כל בניין ולעיתים ללא טיפול נכון ותחזוקה או עקב בלאי, היא יכולה להתקלקל. מערכת זאת, צוברת בלאי עם השנים והוא זה שפוגע בעמידותה ובתפקודה. אך עם מגוון הרב של השכלולים והפיתוחים בתחום, ניתן לחדש את צנרת המים ללא חפירות וללא קידוחים כלל. תהליך זה מתבצע על ידי אנשי מקצוע מנוסים אשר מעודכנים בכלל הפיתוחים האחרונים בשוק ומחזיקים במכשירים בעלי טכנולוגיה מתקדמת לצורך עבודות אלו.

בדיקת רטיבות
בדיקת רטיבות

סימני רטיבות הם בין הנושאים המטרידים ביותר עבור בעלי ושוכרי דירות. קודם כל, סימני הרטיבות מעידים בהכרח על בעיה מסוימת. בין אם הבעיה קשורה למבנה, לתשתית או למעטפת, היא לעולם לא תחלוף מעצמה אלא דורשת טיפול יסודי.

פתיחת סתימות ביוב - תרמו פרו
פתיחת סתימות

פתיחת סתימות היא עניין פעוט עבור שרברב מקצועי, אך זהו פגם שניתן למנוע בקלות יחסית בפרמטרים פשוטים של התנהלות אישית. צריך להימנע משפיכת שמן בישול לתוך כיור, לזרוק ניירות שאינם מתמוססים לתוך האסלה ולהימנע משפיכת אוכל מוצק שנותר בסיר לאסלה או לכיור.

החלפת צנרת
החלפת צנרת

כאשר מגיעים למצב של צורך באקט של החלפת צנרת, בין אם בגלל רטיבות, סתימה או אפילו בהחלטה מושכלת בעת הרמת מרצפות או החלפת אמבטיה, חייבים לקרוא לבעל מקצוע מיומן ומנוסה האמון על תחום החלפת צנרת

מצלמה תרמית לאיתור נזילות - תרמו פרו
מצלמה תרמית

בעזרת מצלמה תרמית ניתן לסרוק אזורים שלמים המועדים לפורענות, אזורים כגון חדר אמבטיה, מטבח, קיר חיצוני או מרפסת, לאתר בהם סדקים ופיצוצי צנרת ולפעול לאיטום ולבידוד עוד לפני שהסדק הופך לקרע והפיצוץ הופך להצפה, דבר שיחייב טיפול רב מערכתי ארוך יותר, מסובך יותר ובהכרח יקר הרבה יותר.

מצלמת סיב אופטי
מצלמת סיב אופטי לבעיות צנרת

בשנים האחרונות פיתחו מדענים מצלמת סיב אופטי אשר, בנוסף להיותה בעלת תכונות מתקדמות ביותר בכל הקשור לצילום, היא גם קטנטנה ויכולה לחדור, בעזרת צינור או מתקן פונדקאי, לכל חור ולכל סדק, כך שהמפעיל המצלם צריך פשוט לטייל עם אותה מצלמת סיב אופטי בתוך האובייקט ולאתר כל מה שירצה בהקרנה על מסך מוניטור צמוד, גדול וקל לצפייה.

מילון מונחי אינסטלציה
מילון מונחי אינסטלציה

לקוחות רבים מתלוננים על אינסטלטורים המדברים בשפה מקצועית כך שאי אפשר להבין אותם אז הכנו לכם מילון מונחי אינסטלציה ומונחים בשרברבות

עקבו אחרינו בפייסבוק ותהנו מ10% הנחה!