מילון מונחי אינסטלציה

לקוחות רבים מתלוננים על אינסטלטורים המדברים בשפה מקצועית כך שאי אפשר להבין אותם ולדעת מה באמת צריך לעשות במקרה של תקלה כזו או אחרת ומה לא הכרחי. בנוסף, אף אחד לא אוהב להקשיב להסברים ולא להבין כלום בגלל שחלק מהמילים נשמע כמו סינית או גרמנית (מופה ואינטרפוץ, למשל, שניים מהמונחים הבסיסיים בעולם האינסטלציה, מקורם בגרמנית) – ועל כן מוגש לשימושכם ולהנאתכם מילון הכולל כמה מהמונחים הבסיסיים שבהם משתמשים אינסטלטורים:

ברז פרח

ברז בעל ידית אחת שבאמצעותה מווסתים את הטמפרטורה של המים. מותקן על גבי משטח אופקי.

ברז סוללה

בדומה לברז פרח גם הוא בעל ידית אחת שמשמשת לוויסות טמפרטורת המים, ועל כן מחובר גם לצינור מים חמים וגם לצינור מים קרים. זהו ברז היוצא מהקיר (ולא ממשטח אופקי כמו ברז פרח).

ברז ניל

ברז שמחבר את הכלים הסניטריים שבתוך הבית עם הצנרת החיצונית (זו של הבניין או זו של הרשות המקומית). בכל נקודת מים יש ברז ניל, ובפרט יש אחד כזה ליד הניאגרה, במטבח (מתחת לכיור בדרך כלל) וליד מכונות כביסה.

אינטרפוץ

מנגנון פנימי הן של ברז פרח והן של ברז סוללה. יש אינטרפוצים בעלי 3 פתחים (2 לכניסה ואחד ליציאה) ואינטרפוצים בעלי 4 פתחים (2 לכניסה ו- 2 ליציאה, למשל במקלחונים שבהם יש ברז תחתון לצד זה העליון).

מופה

פריט פלסטי שתפקידו לחבר צינורות. מתאפיין בשתי הברגות פנימיות (בשני הצדדים שלו).

ניפל

פריט אחר המשמש לחיבור בין צינורות. בניגוד למופה, ההברגות שלו הם חיצוניות.

פלנג'

חלק פלסטיק שנמצא בתחתית דוד (חשמלי או שמש) ושבתוכו יושבים גוף החימום (הרכיב שתפקידו לחמם את המים) והתרמוסטט (הרכיב שדואג כי המים לא יתחממו יתר על המידה – כדאי לכוון אותו ל- 60 עד 65 מעלות).

שסתום ביטחון

ברז מיוחד שכדאי מאוד להתקינו בכל דוד שמש, כך שהוא יזרים החוצה את המים אם הם מתחממים יותר מדי (בלי שסתום שכזה הדוד עלול להתפוצץ!)

שסתום אל חזור

פריט פלסטיק בסיסי וזול שחוסך סכומי כסף ניכרים! תפקידו של שסתום זה הוא למנוע ממים שנכנסו לצנרת הביתית לחזור למקום ממנו באו, כלומר הצנרת החיצונית – דבר שבהחלט עשוי להתרחש עקב חוקים פיזיקליים שונים וגורם לכך שחשבון המים של אותה דירה יחוייב פעמיים.

צול

היחידה שבה נמדד הקוטר של הצינור. צול אחד פירושו כ- 2.5 ס"מ.

קורוזויה

תהליך כימי שבגללו ברזל הופך חלוד ועלול להתפורר. הגורמים לקורוזיה הם חמצן ולחות, והתוצאות של תהליך זה עלולות להיות בלתי נעימות במיוחד – נזילות בצנרת או אפילו פיצוץ של ממש.

צנרת מגולוונת

צינורות עשויי פלדה שעלולה לסבול מהצטברות אבנית ועל כן כבר אינה נמצאת בשימוש נפוץ ובפרט איבדה את הבכורה לצנרת פקסגול או צנרת SP.

פקסגול

שרוול ובתוכו צינור. בדרך זו החלפת הצינור פשוטה להפליא – פשוט שולפים אותו מהשרוול שלו (ואין צורך לשבור קירות או להרים מרצפות). החיסרון של צנרת פקסגול הוא שקשה יחסית לאתר מוקד של נזילת מים אם ישנו כזה.

צנרת SP

צינור מתכת שזוכה לציפוי פלסטיק קשיח. צינור שכזה נוזל רק בנקודת מים ועל כן נהנה מפופולאריות גבוהה.

ניאגרה סמויה

ניאגרה שכשמה כן היא, בלתי נראית – היא חבויה בקיר. התקנת ניאגרה סמויה היא באופן טבעי פעולה מורכבת למדי, וגם תיקונים במידת הצורך הם עסק לא פשוט, אבל היתרון האסתטי הוא כה מרשים עד שרבים בוחרים בה.

אסלה תלויה

אסלה שאינה מחוברת לרצפת חדר השירותים. במקרים רבים היא מגיעה עם ניאגרה סמויה ובכל מקרה מדובר במוצר הנהנה מאסתטיקה משודרגת. יתרון נוסף הוא האפשרות לנקות בקלות את חדר השירותים בגלל שהרצפה פנויה.

מונובלוק

האסלה הנפוצה ביותר, זו שמחוברת לרצפת חדר השירותים.

מצלמה טרמית

מצלמה המשמשת לאיתור נזילות בקירות או ברצפות. פעולת המצלמה הטרמית מבוססת על העובדה שבנקודות בהן יש רטיבות הטמפרטורה שונה מבמקומות אחרים, ועל כן התמונה המתקבלת שונה, וכך יכול אינסטלטור מיומן להבין בדיוק איפה מקור הנזילה או איפה ישנה בעיה באיטום

שירותים נוספים שלנו

צור קשר

מדובר במקרה דחוף? התקשרו עכשיו 052-5137790 או מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר.

5/5

מאמרים נוספים

צנרת
צנרת

סתימות יכולות להיות בכל סוגי הצינורות, בין אם זו צנרת PVS, צנרת SP, צנרת פלסטיק או צנרת מים, בין אם זה אצלכם בבית או שזו חיצונית. זוהי ללא ספק אחת מהתקלות הכי נפוצות שיש באינסטלציה.

עבודות ביוב
עבודות ביוב

עבודות ביוב בסטנדרט גבוה יתבצעו על ידי הגורמים המוסמכים לכך. בין אם מדובר בשבר בקו הביוב, שקיעת קו הביוב או שמא מדובר במפגעים אחרים – יש להתמודד עם המצב הנתון היטב. וזאת תוך שיתוף פעולה עם תרמו פרו, החברה מספקת מענה מקצועי בתחום התקנה ותיקון מערכות הביוב, פתיחת סתימות ביוב וסתימות קשות בעזרת ציוד מתקדם.

מערכות אינסטלציה
מערכות אינסטלציה

איכות חיים גבוהה נמדדת לפי היבטים שונים – כאשר התקנת מערכות אינסטלציה הן חלק בלתי נפרד מכך. כאשר אנו מדברים על מערכות אלו, הכוונה היא למערכת צינורות המותקנת במבנה הבית. כמו כן, מערכות אלו לרוב עשויות מחומרים כדוגמת אלומיניום, פלסטיק, ברזל ועוד. לפרטים נוספים על נושא זה, צרו קשר עם תרמו פרו.

חידוש צנרת ביוב
חידוש צנרת ביוב

צנרת ביוב היא לב ליבה של כל בניין ולעיתים ללא טיפול נכון ותחזוקה או עקב בלאי, היא יכולה להתקלקל. מערכת זאת, צוברת בלאי עם השנים והוא זה שפוגע בעמידותה ובתפקודה. אך עם מגוון הרב של השכלולים והפיתוחים בתחום, ניתן לחדש את צנרת המים ללא חפירות וללא קידוחים כלל. תהליך זה מתבצע על ידי אנשי מקצוע מנוסים אשר מעודכנים בכלל הפיתוחים האחרונים בשוק ומחזיקים במכשירים בעלי טכנולוגיה מתקדמת לצורך עבודות אלו.

בדיקת רטיבות
בדיקת רטיבות

סימני רטיבות הם בין הנושאים המטרידים ביותר עבור בעלי ושוכרי דירות. קודם כל, סימני הרטיבות מעידים בהכרח על בעיה מסוימת. בין אם הבעיה קשורה למבנה, לתשתית או למעטפת, היא לעולם לא תחלוף מעצמה אלא דורשת טיפול יסודי.

פתיחת סתימות ביוב - תרמו פרו
פתיחת סתימות

פתיחת סתימות היא עניין פעוט עבור שרברב מקצועי, אך זהו פגם שניתן למנוע בקלות יחסית בפרמטרים פשוטים של התנהלות אישית. צריך להימנע משפיכת שמן בישול לתוך כיור, לזרוק ניירות שאינם מתמוססים לתוך האסלה ולהימנע משפיכת אוכל מוצק שנותר בסיר לאסלה או לכיור.

החלפת צנרת
החלפת צנרת

כאשר מגיעים למצב של צורך באקט של החלפת צנרת, בין אם בגלל רטיבות, סתימה או אפילו בהחלטה מושכלת בעת הרמת מרצפות או החלפת אמבטיה, חייבים לקרוא לבעל מקצוע מיומן ומנוסה האמון על תחום החלפת צנרת

מצלמה תרמית לאיתור נזילות - תרמו פרו
מצלמה תרמית

בעזרת מצלמה תרמית ניתן לסרוק אזורים שלמים המועדים לפורענות, אזורים כגון חדר אמבטיה, מטבח, קיר חיצוני או מרפסת, לאתר בהם סדקים ופיצוצי צנרת ולפעול לאיטום ולבידוד עוד לפני שהסדק הופך לקרע והפיצוץ הופך להצפה, דבר שיחייב טיפול רב מערכתי ארוך יותר, מסובך יותר ובהכרח יקר הרבה יותר.

רטיבות בדירה
רטיבות בדירה

אחד מפגעי החורף הקשים ביותר לבתים בישראל הוא הפגיעה בבידוד התקרה והקירות ויצירת רטיבות בדירה, אשר מהווה גורם משמעותי בעליית תחלואה, בהיחלשות תקרה וקירות, בפגיעה ביכולת הבידוד של הקונסטרוקציה עצמה ובסך הכל בפגיעה כלכלית משמעותית לאורך זמן הנובעת מפגיעה בתשתית הדירה, בפגיעה אפשרית בחוטי חשמל בתוך הקירות ובהיווצרות עובש וטחב בנקודות שונות ברחבי הבית.

מצלמת סיב אופטי
מצלמת סיב אופטי לבעיות צנרת

בשנים האחרונות פיתחו מדענים מצלמת סיב אופטי אשר, בנוסף להיותה בעלת תכונות מתקדמות ביותר בכל הקשור לצילום, היא גם קטנטנה ויכולה לחדור, בעזרת צינור או מתקן פונדקאי, לכל חור ולכל סדק, כך שהמפעיל המצלם צריך פשוט לטייל עם אותה מצלמת סיב אופטי בתוך האובייקט ולאתר כל מה שירצה בהקרנה על מסך מוניטור צמוד, גדול וקל לצפייה.

עקבו אחרינו בפייסבוק ותהנו מ10% הנחה!