מילון מונחי אינסטלציה

לקוחות רבים מתלוננים על אינסטלטורים המדברים בשפה מקצועית כך שאי אפשר להבין אותם ולדעת מה באמת צריך לעשות במקרה של תקלה כזו או אחרת ומה לא הכרחי. בנוסף, אף אחד לא אוהב להקשיב להסברים ולא להבין כלום בגלל שחלק מהמילים נשמע כמו סינית או גרמנית (מופה ואינטרפוץ, למשל, שניים מהמונחים הבסיסיים בעולם האינסטלציה, מקורם בגרמנית) – ועל כן מוגש לשימושכם ולהנאתכם מילון הכולל כמה מהמונחים הבסיסיים שבהם משתמשים אינסטלטורים:

ברז פרח

ברז בעל ידית אחת שבאמצעותה מווסתים את הטמפרטורה של המים. מותקן על גבי משטח אופקי.

ברז סוללה

בדומה לברז פרח גם הוא בעל ידית אחת שמשמשת לוויסות טמפרטורת המים, ועל כן מחובר גם לצינור מים חמים וגם לצינור מים קרים. זהו ברז היוצא מהקיר (ולא ממשטח אופקי כמו ברז פרח).

ברז ניל

ברז שמחבר את הכלים הסניטריים שבתוך הבית עם הצנרת החיצונית (זו של הבניין או זו של הרשות המקומית). בכל נקודת מים יש ברז ניל, ובפרט יש אחד כזה ליד הניאגרה, במטבח (מתחת לכיור בדרך כלל) וליד מכונות כביסה.

אינטרפוץ

מנגנון פנימי הן של ברז פרח והן של ברז סוללה. יש אינטרפוצים בעלי 3 פתחים (2 לכניסה ואחד ליציאה) ואינטרפוצים בעלי 4 פתחים (2 לכניסה ו- 2 ליציאה, למשל במקלחונים שבהם יש ברז תחתון לצד זה העליון).

מופה

פריט פלסטי שתפקידו לחבר צינורות. מתאפיין בשתי הברגות פנימיות (בשני הצדדים שלו).

ניפל

פריט אחר המשמש לחיבור בין צינורות. בניגוד למופה, ההברגות שלו הם חיצוניות.

פלנג'

חלק פלסטיק שנמצא בתחתית דוד (חשמלי או שמש) ושבתוכו יושבים גוף החימום (הרכיב שתפקידו לחמם את המים) והתרמוסטט (הרכיב שדואג כי המים לא יתחממו יתר על המידה – כדאי לכוון אותו ל- 60 עד 65 מעלות).

שסתום ביטחון

ברז מיוחד שכדאי מאוד להתקינו בכל דוד שמש, כך שהוא יזרים החוצה את המים אם הם מתחממים יותר מדי (בלי שסתום שכזה הדוד עלול להתפוצץ!)

שסתום אל חזור

פריט פלסטיק בסיסי וזול שחוסך סכומי כסף ניכרים! תפקידו של שסתום זה הוא למנוע ממים שנכנסו לצנרת הביתית לחזור למקום ממנו באו, כלומר הצנרת החיצונית – דבר שבהחלט עשוי להתרחש עקב חוקים פיזיקליים שונים וגורם לכך שחשבון המים של אותה דירה יחוייב פעמיים.

צול

היחידה שבה נמדד הקוטר של הצינור. צול אחד פירושו כ- 2.5 ס"מ.

קורוזויה

תהליך כימי שבגללו ברזל הופך חלוד ועלול להתפורר. הגורמים לקורוזיה הם חמצן ולחות, והתוצאות של תהליך זה עלולות להיות בלתי נעימות במיוחד – נזילות בצנרת או אפילו פיצוץ של ממש.

צנרת מגולוונת

צינורות עשויי פלדה שעלולה לסבול מהצטברות אבנית ועל כן כבר אינה נמצאת בשימוש נפוץ ובפרט איבדה את הבכורה לצנרת פקסגול או צנרת SP.

פקסגול

שרוול ובתוכו צינור. בדרך זו החלפת הצינור פשוטה להפליא – פשוט שולפים אותו מהשרוול שלו (ואין צורך לשבור קירות או להרים מרצפות). החיסרון של צנרת פקסגול הוא שקשה יחסית לאתר מוקד של נזילת מים אם ישנו כזה.

צנרת SP

צינור מתכת שזוכה לציפוי פלסטיק קשיח. צינור שכזה נוזל רק בנקודת מים ועל כן נהנה מפופולאריות גבוהה.

ניאגרה סמויה

ניאגרה שכשמה כן היא, בלתי נראית – היא חבויה בקיר. התקנת ניאגרה סמויה היא באופן טבעי פעולה מורכבת למדי, וגם תיקונים במידת הצורך הם עסק לא פשוט, אבל היתרון האסתטי הוא כה מרשים עד שרבים בוחרים בה.

אסלה תלויה

אסלה שאינה מחוברת לרצפת חדר השירותים. במקרים רבים היא מגיעה עם ניאגרה סמויה ובכל מקרה מדובר במוצר הנהנה מאסתטיקה משודרגת. יתרון נוסף הוא האפשרות לנקות בקלות את חדר השירותים בגלל שהרצפה פנויה.

מונובלוק

האסלה הנפוצה ביותר, זו שמחוברת לרצפת חדר השירותים.

מצלמה טרמית

מצלמה המשמשת לאיתור נזילות בקירות או ברצפות. פעולת המצלמה הטרמית מבוססת על העובדה שבנקודות בהן יש רטיבות הטמפרטורה שונה מבמקומות אחרים, ועל כן התמונה המתקבלת שונה, וכך יכול אינסטלטור מיומן להבין בדיוק איפה מקור הנזילה או איפה ישנה בעיה באיטום

שירותים נוספים שלנו

צור קשר

מדובר במקרה דחוף? התקשרו עכשיו 052-5137790 או מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר.

5/5

מאמרים נוספים

פתיחת סתימות קשות
הגורמים והדרכים לפתיחת סתימות

פתיחת סתימות היא עניין פעוט עבור שרברב מקצועי, אך זהו פגם שניתן למנוע בקלות יחסית בפרמטרים פשוטים של התנהלות אישית. צריך להימנע משפיכת שמן בישול לתוך כיור, לזרוק ניירות שאינם מתמוססים לתוך האסלה ולהימנע משפיכת אוכל מוצק שנותר בסיר לאסלה או לכיור.

פתיחת סתימות באבן יהודה
פתיחת סתימות באבן יהודה

חברת 'תרמו פרו' נותנת לכם את כל שירותי האינסטלציה באבן יהודה להם אתם זקוקים. אנחנו מבצעים פתיחת סתימות באבן יהודה במגוון מקרים, בין אם מדובר על סתימה פשוטה בבית ועד כדי מתן שירות מקיף עבור נזקים שנערכו במערכות ביוב מרכזיות.

פתיחת סתימות באליכין
פתיחת סתימות באליכין

חברת 'תרמו פרו' נותנת לכם את כל שירותי האינסטלציה באליכין להם אתם זקוקים. אנחנו מבצעים פתיחת סתימות באליכין במגוון מקרים, בין אם מדובר על סתימה פשוטה בבית ועד כדי מתן שירות מקיף עבור נזקים שנערכו במערכות ביוב מרכזיות.

פתיחת סתימות בהוד השרון
פתיחת סתימות בהוד השרון

חברת 'תרמו פרו' נותנת לכם את כל שירותי האינסטלציה בהוד השרון להם אתם זקוקים. אנחנו מבצעים פתיחת סתימות בהוד השרון במגוון מקרים, בין אם מדובר על סתימה פשוטה בבית ועד כדי מתן שירות מקיף עבור נזקים שנערכו במערכות ביוב מרכזיות.

פתיחת סתימות בהרצליה
פתיחת סתימות בהרצליה

חברת 'תרמו פרו' נותנת לכם את כל שירותי האינסטלציה בהרצליה להם אתם זקוקים. אנחנו מבצעים פתיחת סתימות בהרצליה במגוון מקרים, בין אם מדובר על סתימה פשוטה בבית ועד כדי מתן שירות מקיף עבור נזקים שנערכו במערכות ביוב מרכזיות.

פתיחת סתימות בחדרה
פתיחת סתימות בחדרה

חברת 'תרמו פרו' נותנת לכם את כל שירותי האינסטלציה בחדרה להם אתם זקוקים. אנחנו מבצעים פתיחת סתימות בחדרה במגוון מקרים, בין אם מדובר על סתימה פשוטה בבית ועד כדי מתן שירות מקיף עבור נזקים שנערכו במערכות ביוב מרכזיות.

פתיחת סתימות בכוכב יאיר
פתיחת סתימות בכוכב יאיר

חברת 'תרמו פרו' נותנת לכם את כל שירותי האינסטלציה בכוכב יאיר להם אתם זקוקים. אנחנו מבצעים פתיחת סתימות בכוכב יאיר במגוון מקרים, בין אם מדובר על סתימה פשוטה בבית ועד כדי מתן שירות מקיף עבור נזקים שנערכו במערכות ביוב מרכזיות.

פתיחת סתימות בכפר יונה
פתיחת סתימות בכפר יונה

חברת 'תרמו פרו' נותנת לכם את כל שירותי האינסטלציה בכפר יונה להם אתם זקוקים. אנחנו מבצעים פתיחת סתימות בכפר יונה במגוון מקרים, בין אם מדובר על סתימה פשוטה בבית ועד כדי מתן שירות מקיף עבור נזקים שנערכו במערכות ביוב מרכזיות.

פתיחת סתימות בכפר סבא
פתיחת סתימות בכפר סבא

חברת 'תרמו פרו' נותנת לכם את כל שירותי האינסטלציה בכפר סבא להם אתם זקוקים. אנחנו מבצעים פתיחת סתימות בכפר סבא במגוון מקרים, בין אם מדובר על סתימה פשוטה בבית ועד כדי מתן שירות מקיף עבור נזקים שנערכו במערכות ביוב מרכזיות.

פתיחת סתימות בנתניה
פתיחת סתימות בנתניה

חברת 'תרמו פרו' נותנת לכם את כל שירותי האינסטלציה בנתניה להם אתם זקוקים. אנחנו מבצעים פתיחת סתימות בנתניה במגוון מקרים, בין אם מדובר על סתימה פשוטה בבית ועד כדי מתן שירות מקיף עבור נזקים שנערכו במערכות ביוב מרכזיות.

פתיחת סתימות ברעננה
פתיחת סתימות ברעננה

חברת 'תרמו פרו' נותנת לכם את כל שירותי האינסטלציה ברעננה להם אתם זקוקים. אנחנו מבצעים פתיחת סתימות ברעננה במגוון מקרים, בין אם מדובר על סתימה פשוטה בבית ועד כדי מתן שירות מקיף עבור נזקים שנערכו במערכות ביוב מרכזיות.

פתיחת סתימות ברמת השרון
פתיחת סתימות ברמת השרון

חברת 'תרמו פרו' נותנת לכם את כל שירותי האינסטלציה ברמת השרון להם אתם זקוקים. אנחנו מבצעים פתיחת סתימות ברמת השרון במגוון מקרים, בין אם מדובר על סתימה פשוטה בבית ועד כדי מתן שירות מקיף עבור נזקים שנערכו במערכות ביוב מרכזיות.

פתיחת סתימות בקדימה צורן
פתיחת סתימות בקדימה צורן

חברת 'תרמו פרו' נותנת לכם את כל שירותי האינסטלציה בקדימה צורן להם אתם זקוקים. אנחנו מבצעים פתיחת סתימות בקדימה צורן במגוון מקרים, בין אם מדובר על סתימה פשוטה בבית ועד כדי מתן שירות מקיף עבור נזקים שנערכו במערכות ביוב מרכזיות.

פתיחת סתימות בפרדסיה
פתיחת סתימות בפרדסיה

חברת 'תרמו פרו' נותנת לכם את כל שירותי האינסטלציה בפרדסיה להם אתם זקוקים. אנחנו מבצעים פתיחת סתימות בפרדסיה במגוון מקרים, בין אם מדובר על סתימה פשוטה בבית ועד כדי מתן שירות מקיף עבור נזקים שנערכו במערכות ביוב מרכזיות.

פתיחת סתימות במבשרת ציון
פתיחת סתימות במבשרת ציון

חברת 'תרמו פרו' נותנת לכם את כל שירותי האינסטלציה במבשרת ציון להם אתם זקוקים. אנחנו מבצעים פתיחת סתימות במבשרת ציון במגוון מקרים, בין אם מדובר על סתימה פשוטה בבית ועד כדי מתן שירות מקיף עבור נזקים שנערכו במערכות ביוב מרכזיות.

פתיחת סתימות בבית שמש
פתיחת סתימות בבית שמש

חברת 'תרמו פרו' נותנת לכם את כל שירותי האינסטלציה בבית שמש להם אתם זקוקים. אנחנו מבצעים פתיחת סתימות בבית שמש במגוון מקרים, בין אם מדובר על סתימה פשוטה בבית ועד כדי מתן שירות מקיף עבור נזקים שנערכו במערכות ביוב מרכזיות.

פתיחת סתימות בקרית יערים
פתיחת סתימות בקרית יערים

חברת 'תרמו פרו' נותנת לכם את כל שירותי האינסטלציה בקרית יערים להם אתם זקוקים. אנחנו מבצעים פתיחת סתימות בקרית יערים במגוון מקרים, בין אם מדובר על סתימה פשוטה בבית ועד כדי מתן שירות מקיף עבור נזקים שנערכו במערכות ביוב מרכזיות.

פתיחת סתימות בצור הדסה
פתיחת סתימות בצור הדסה

חברת 'תרמו פרו' נותנת לכם את כל שירותי האינסטלציה בצור הדסה להם אתם זקוקים. אנחנו מבצעים פתיחת סתימות בצור הדסה במגוון מקרים, בין אם מדובר על סתימה פשוטה בבית ועד כדי מתן שירות מקיף עבור נזקים שנערכו במערכות ביוב מרכזיות.

פתיחת סתימות במודיעין עילית
פתיחת סתימות במודיעין עילית

חברת 'תרמו פרו' נותנת לכם את כל שירותי האינסטלציה במודיעין עילית להם אתם זקוקים. אנחנו מבצעים פתיחת סתימות במודיעין עילית במגוון מקרים, בין אם מדובר על סתימה פשוטה בבית ועד כדי מתן שירות מקיף עבור נזקים שנערכו במערכות ביוב מרכזיות.

פתיחת סתימות באופקים
פתיחת סתימות באלעד

חברת 'תרמו פרו' נותנת לכם את כל שירותי האינסטלציה באלעד להם אתם זקוקים. אנחנו מבצעים פתיחת סתימות באלעד במגוון מקרים, בין אם מדובר על סתימה פשוטה בבית ועד כדי מתן שירות מקיף עבור נזקים שנערכו במערכות ביוב מרכזיות.

עקבו אחרינו בפייסבוק ותהנו מ10% הנחה!