בדיקת רטיבות

סימני רטיבות בתקרה או ברצפה מעידים בדרך כלל על בעיות איטום ונזילות. הדרך לפתור בעיות כאלה היא לעקוב אחר מקור התקלה ולבצע בדיקת רטיבות וניתן לעשות זאת בעזרת ציוד צילום מתקדם.

בדיקת רטיבות

בדיקת רטיבות בתקרה וברצפה

סימני רטיבות הם בין הנושאים המטרידים ביותר עבור בעלי ושוכרי דירות. קודם כל, סימני הרטיבות מעידים בהכרח על בעיה מסוימת. בין אם הבעיה קשורה למבנה, לתשתית או למעטפת, היא לעולם לא תחלוף מעצמה אלא דורשת טיפול יסודי. שנית, הרטיבות פוגעת באיכות החיים ומסכנת גם ציוד אישי ומכשירי חשמל. על הרקע הזה אפשר להבין את החשיבות של טיפול בסימני הרטיבות ובעיקר את המשמעות של בדיקה מהירה.

בדיקת רטיבות עם ציוד מתאים

בראש ובראשונה שמבצעים בדיקת רטיבות עם חברת אינסטלציה, צריך להבין שהבדיקה שנועדה לאתר את המקור של סימני רטיבות חשובה כי הם עלולים להיגרם מסיבות שונות. ייתכן למשל שסימני רטיבות בתקרה יעידו על בעיה אחרת לגמרי מזו שמלווה סימני רטיבות ברצפה. יתרה על כך, יש הבדל בין סימני רטיבות בבית פרטי וצמוד קרקע לבין סימנים דומים בדירות שנמצאות בקומות גבוהות של בנייני מגורים משותפים. מבחינת בעלי הנכס, אי אפשר לדעת מה עומד מאחורי סימני הרטיבות אלא אם משתמשים בציוד מתאים.

הציוד לאיתור מקור הבעיה

ציוד צילום ובו מצלמות רובוטיות, מצלמות צינור וכמובן מצלמות תרמיות מיועד לאיתור כל סוגי התקלות בעקבות הופעת סימני רטיבות. אפשר להשתמש בציוד הזה בתקרה ובקירות והוא מצמצם את הצורך בהרס ונזק. בעזרת הציוד ניתן לעקוב אחר מקור התקלה גם בהופעת כתמי רטיבות קטנים ולטפל בה לטווח ארוך. חוץ מזה, השימוש בציוד צילום חוסך זמן וכסף עבור אנשים פרטיים ומבטיח חזרה מהירה לשגרה.

גורמים שכיחים להופעת סימני רטיבות

אף על פי שלסימני הרטיבות סיבות שונות, יש גורמים שכיחים שעומדים מאחוריהם. ברשימת הגורמים בולטות בעיקר תקלות שקשורות לבעיות איטום ונזילות: ההבדל הוא שבעיות איטום גורמות לחדירת מים מבחוץ ולכן הן לרוב מתבטאות בתקרה, בעוד נזילות מגיעות מהצנרת ולכן סימני הרטיבות שמלווים אותן מופיעים על הרצפה. בכל מקרה, צריך לבחון כל מקרה לגופו והדרך לעשות זאת עוברת בהפעלת ציוד צילום ייעודי.

מאפיינים של רטיבות בקיר פנימי

רטיבות בקיר פנימי יכולה למשל להיגרם בגלל פיצוץ בצנרת מים ובקווי ביוב, איטום לקוי, סדק בקיר חיצוני, בעיות איטום בגג, נזילה מהשכנים ועוד. היות ומדובר בקיר פנימי, בלתי אפשרי לעקוב אחר מקור התקלה בלי לבדוק את הצנרת מבפנים. למזלם של אנשים פרטיים, בדיקה של הצנרת מבפנים עם ציוד הצילום לא דורשת מהם לפנות את הנכס.

האינסטלטורים של תרמו פרו מתמחים בהפעלת ציוד צילום לקווי ביוב ויכולים לאתר עבורך את הסיבות לכל סוגי הנזילות. אנו מחכים לשמוע ממך במספר 052-5137790 ומתחייבים להעמיד לרשותך את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר עבור בדיקת רטיבות יסודית

שירותים נוספים שלנו

צור קשר

מדובר במקרה דחוף? התקשרו עכשיו 052-5137790 או מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר.

5/5

מאמרים נוספים

צנרת
צנרת

סתימות יכולות להיות בכל סוגי הצינורות, בין אם זו צנרת PVS, צנרת SP, צנרת פלסטיק או צנרת מים, בין אם זה אצלכם בבית או שזו חיצונית. זוהי ללא ספק אחת מהתקלות הכי נפוצות שיש באינסטלציה.

עבודות ביוב
עבודות ביוב

עבודות ביוב בסטנדרט גבוה יתבצעו על ידי הגורמים המוסמכים לכך. בין אם מדובר בשבר בקו הביוב, שקיעת קו הביוב או שמא מדובר במפגעים אחרים – יש להתמודד עם המצב הנתון היטב. וזאת תוך שיתוף פעולה עם תרמו פרו, החברה מספקת מענה מקצועי בתחום התקנה ותיקון מערכות הביוב, פתיחת סתימות ביוב וסתימות קשות בעזרת ציוד מתקדם.

מערכות אינסטלציה
מערכות אינסטלציה

איכות חיים גבוהה נמדדת לפי היבטים שונים – כאשר התקנת מערכות אינסטלציה הן חלק בלתי נפרד מכך. כאשר אנו מדברים על מערכות אלו, הכוונה היא למערכת צינורות המותקנת במבנה הבית. כמו כן, מערכות אלו לרוב עשויות מחומרים כדוגמת אלומיניום, פלסטיק, ברזל ועוד. לפרטים נוספים על נושא זה, צרו קשר עם תרמו פרו.

חידוש צנרת ביוב
חידוש צנרת ביוב

צנרת ביוב היא לב ליבה של כל בניין ולעיתים ללא טיפול נכון ותחזוקה או עקב בלאי, היא יכולה להתקלקל. מערכת זאת, צוברת בלאי עם השנים והוא זה שפוגע בעמידותה ובתפקודה. אך עם מגוון הרב של השכלולים והפיתוחים בתחום, ניתן לחדש את צנרת המים ללא חפירות וללא קידוחים כלל. תהליך זה מתבצע על ידי אנשי מקצוע מנוסים אשר מעודכנים בכלל הפיתוחים האחרונים בשוק ומחזיקים במכשירים בעלי טכנולוגיה מתקדמת לצורך עבודות אלו.

פתיחת סתימות ביוב - תרמו פרו
פתיחת סתימות

פתיחת סתימות היא עניין פעוט עבור שרברב מקצועי, אך זהו פגם שניתן למנוע בקלות יחסית בפרמטרים פשוטים של התנהלות אישית. צריך להימנע משפיכת שמן בישול לתוך כיור, לזרוק ניירות שאינם מתמוססים לתוך האסלה ולהימנע משפיכת אוכל מוצק שנותר בסיר לאסלה או לכיור.

החלפת צנרת
החלפת צנרת

כאשר מגיעים למצב של צורך באקט של החלפת צנרת, בין אם בגלל רטיבות, סתימה או אפילו בהחלטה מושכלת בעת הרמת מרצפות או החלפת אמבטיה, חייבים לקרוא לבעל מקצוע מיומן ומנוסה האמון על תחום החלפת צנרת

מצלמה תרמית לאיתור נזילות - תרמו פרו
מצלמה תרמית

בעזרת מצלמה תרמית ניתן לסרוק אזורים שלמים המועדים לפורענות, אזורים כגון חדר אמבטיה, מטבח, קיר חיצוני או מרפסת, לאתר בהם סדקים ופיצוצי צנרת ולפעול לאיטום ולבידוד עוד לפני שהסדק הופך לקרע והפיצוץ הופך להצפה, דבר שיחייב טיפול רב מערכתי ארוך יותר, מסובך יותר ובהכרח יקר הרבה יותר.

רטיבות בדירה
רטיבות בדירה

אחד מפגעי החורף הקשים ביותר לבתים בישראל הוא הפגיעה בבידוד התקרה והקירות ויצירת רטיבות בדירה, אשר מהווה גורם משמעותי בעליית תחלואה, בהיחלשות תקרה וקירות, בפגיעה ביכולת הבידוד של הקונסטרוקציה עצמה ובסך הכל בפגיעה כלכלית משמעותית לאורך זמן הנובעת מפגיעה בתשתית הדירה, בפגיעה אפשרית בחוטי חשמל בתוך הקירות ובהיווצרות עובש וטחב בנקודות שונות ברחבי הבית.

מצלמת סיב אופטי
מצלמת סיב אופטי לבעיות צנרת

בשנים האחרונות פיתחו מדענים מצלמת סיב אופטי אשר, בנוסף להיותה בעלת תכונות מתקדמות ביותר בכל הקשור לצילום, היא גם קטנטנה ויכולה לחדור, בעזרת צינור או מתקן פונדקאי, לכל חור ולכל סדק, כך שהמפעיל המצלם צריך פשוט לטייל עם אותה מצלמת סיב אופטי בתוך האובייקט ולאתר כל מה שירצה בהקרנה על מסך מוניטור צמוד, גדול וקל לצפייה.

מילון מונחי אינסטלציה
מילון מונחי אינסטלציה

לקוחות רבים מתלוננים על אינסטלטורים המדברים בשפה מקצועית כך שאי אפשר להבין אותם אז הכנו לכם מילון מונחי אינסטלציה ומונחים בשרברבות

עקבו אחרינו בפייסבוק ותהנו מ10% הנחה!